Taro kortų istorija

Nuo neatmenamų laikų žmogus naudodamasis įvairiausiais būdais bando pamatyti savo ir kitų žmonių bei įvykių ateitį, užkirsti kelią negandom ir rasti tinkamiausius problemų sprendimo būdus. Ateities spėjimai ir burtai yra neatsiejama žmonijos istorijos dalis kuri bėgant amžiams vis dar tiek pat aktuali, įdomi bei intriguojanti kaip ir ankščiau. Nepaisant to, kad didžioji dalis burimų pasimiršo istorijoje, teisingiau buvo išnaikinti religinių institucijų, nemažai jų visgi išliko iki šių dienų ir religijoms vis mažiau kontroliuojančiai žmonių gyvenimus, yra vis dažniau naudojami kasdieniniame mūsų gyvenime.

Vienas populiariausių būrimo būdų yra būrimas Taro kortomis. Pastarosios vidurio europoje išpopuliarėjo XVa. viduryje ir iš pradžių buvo naudojamos žaidimams, o būrimui pasitelktos tik XVIIIa. pabaigoje. Ilgainiui kortos tobulėjo, piešiniai ir simboliai juose keitėsi, ko pasekoje šiuo metu galime rasti dešimtis skirtingų taro kortų kaladžių. Tokia įvairovė visiškai nereiškia, kad vienos kortų kaladės yra geresnės ar blogesnės už kitas, nes visų jų esminė struktūra yra vienoda ir jas sudaro 78 kortos. Viskas priklauso nuo žmogaus gebėjimo įžvelgti, suprasti ir perteikti iškritusių kortų prąsmę.

taro kortos nemokamas burimas

Seniausios taro kortos išlikusios iki šių dienų yra pieštos nežinomo Italijos menininko specialiai vienai iš Italijos šeimų maždaug apie 1450 metus. Tais laikais Taro kortas galėjo isigyti tik turtingos šeimos, kartais kaladės piešiniuose atsirasdavo ir šeimos narių atvaizdai. Ilgainiui Taro kortoų žaidimai keitėsi, piešiniai supaprastėjo ir galiausiai pačios kortos buvo pradėtos spausdinti. Viena pirmųjų išpopuliarėjusių Taro kortų kaladžių buvo Marseille, ši jau klasikinė kortų kaladė naudojama ir šiandiena. Šiai dienai nėra žinoma kada tiksliai šių kortų naudojimas žaidimui virto būdu aiškinti žmonių dabartį bei ateitį, bet vertinant žmonių prigimtį, tas žingsnis didelis nebuvo. Šanso ir likimo liniją kiekvienas žmogus supranta, o gal ir jaučia labai skirtingai, todėl spręsti tai paliksim kiekvienam skaitytojui savarankiškai.

Taro kortų burimas toks kaip, kad žinome dabar, atsirado tik po trijų amžių nuo kortų atsiradimo pradžios. Tuomet nusistovėjo kortų simbolika ir jų reikšmės, kurios glaudžiai susijusios su viduramžių materialine ir socialinę struktūra. Ateities ir praeities spėjimais naudojantis Taro kortomis dažniausiai užsiiminėjo klajokliai, Europoje geriau žinomi kaip čigonai dėl akivaizdžių priežasčių. Jie nebuvo susaistyti su bažnyčia tiek kiek įprasti Europos gyventojai, ko pasekoje misticizmas ir burtai neretai tapdavo vienu pagrindiniu čigonų pajamų šaltiniu. Iki šių dienų misticizmas ir magija yra neatsiejama šios klajojančios tautos dalis į kurią jau šimtus metų žmonės kreipiasi ieškodami teisingiausių atsakymų meilės, karjeros, sveikatos ir kitais klausimais.

Šansų, kad Taro kortos kelis kartus iškristų idėntiškai yra begalo mažai, tačiau tai nereiškia, kad jų išaiškinimas tam pačiam žmogui bus skirtingas. Labai dažnai iškrenta tos pačios kortos tik kita seka arba kitos kortos turinčios labai panašią reikšmę. Betkokiu atvėju, viskas priklauso nuo kortu skaitytojo ir jo gebėjimo interpretuoti iškritusių kortų reikšmę bei prasmę.

Viena svarbiausiu burimo Taro kortomis dalių yra kortų maišymas, daugelis burėju yra įsitikinę, kad maišančio kortas žmogaus pasamonės energija įtakoja tai kaip kortos išsidėsto kaladėje, nors tiesa ne visi burėjai sutaria kas turi maišyti Taro kortų kaladę, kai kurių manymų tai turėtų daryti tas žmogus kuris skaitys iškritusių kortų reikšmes.

Turbūt daugeliui besiominčių būrimais kyla tas pats klausimas, ar jie galėtų išmokti burti kortomis patys? Atsakymas yra – taip, visi norintys gali išmokti tai daryti, tiesiog pradžioje nereiktų tikėtis tikslių pranašysčių, jos ateina su laiku ir praktika. Kuo labiau gilinsitės į pasirinktos taro kortų kaladės simbolius ir reikšmes, tuo geriau ir tiksliau jas gabėsite interpretuoti. Todėl yra labai svarbu pradedant mokytis taro kortų paslapčių, išsirinkti tinkamą kortų kaladę. Rinktis siūlau intuityviai, leidžiant pasamonei pačiai pasakyti kuri yra jums tinkamiausia.

Su taro kortų kaladžių gausą supažindinsiu jau kitame įraše, tad nepamirškite apsilankyti svetainėje vėliau.