Taro kortos

Nuo neatmenamų laikų žmogus naudodamasis įvairiausiais būdais bando pamatyti savo ir kitų žmonių bei įvykių ateitį, užkirsti kelią negandom ir rasti tinkamiausius problemų sprendimo būdus. Ateities spėjimai ir burtai yra neatsiejama žmonijos kultūrinės istorijos dalis kuri bėgant amžiams vis dar tiek pat aktuali, įdomi bei intriguojanti kaip ir ankščiau, nors ir didžioji dalis būrimų pasimiršo istorijoje.

Taro kortos yra populiariausia priemonė būrtis šiais laikais. Pastarosios vidurio Europoje išpopuliarėjo XVa. viduryje ir iš pradžių buvo naudojamos žaidimams, o būrimui pasitelktos tik XVIIIa. pabaigoje. Ilgainiui kortos tobulėjo, piešiniai ir simboliai juose keitėsi, ko pasekoje šiuo metu galime rasti dešimtis skirtingų taro kortų kaladžių. Tokia įvairovė visiškai nereiškia, kad vienos kortų kaladės yra geresnės ar blogesnės už kitas, nes visų jų esminė struktūra yra vienoda ir jas sudaro 78 kortos. Viskas priklauso nuo žmogaus gebėjimo įžvelgti, suprasti ir perteikti iškritusių kortų prąsmę.

Seniausios taro kortos išlikusios iki šių dienų yra pieštos nežinomo Italijos menininko specialiai vienai iš Italijos šeimų maždaug apie 1450 metus. Tais laikais Taro kortas galėjo įsigyti tik turtingos šeimos, kartais kaladės piešiniuose atsirasdavo ir šeimos narių atvaizdai. Ilgainiui taro kortų žaidimai keitėsi, piešiniai supaprastėjo ir galiausiai pačios kortos buvo pradėtos spausdinti. Viena pirmųjų išpopuliarėjusių taro kortų kaladžių buvo Marseille, ši jau klasikinė kortų kaladė naudojama ir šiandiena. Šiai dienai nėra žinoma kada tiksliai šių kortų naudojimas žaidimui virto būdu aiškinti žmonių dabartį bei ateitį, bet vertinant žmonių prigimtį, tas žingsnis didelis nebuvo. Šanso ir likimo liniją kiekvienas žmogus supranta, o gal ir jaučia labai skirtingai, todėl spręsti tai paliksim kiekvienam skaitytojui savarankiškai.

Taro kortų būrimas toks kaip, kad žinome jį dabar, atsirado tik po trijų amžių nuo kortų atsiradimo pradžios. Tuomet nusistovėjo kortų simbolika ir jų reikšmės, kurios glaudžiai susijusios su viduramžių materialine ir socialinę struktūra. Ateities ir praeities spėjimais naudojantis taro kortomis dažniausiai užsiiminėjo klajokliai, Europoje geriau žinomi kaip „čigonai”. Jie nebuvo susaistyti su bažnyčia tiek kiek įprasti Europos gyventojai, ko pasekoje misticizmas ir burtai neretai tapdavo vienu pagrindiniu „čigonų” pajamų šaltiniu. Iki šių dienų misticizmas ir magija yra neatsiejama šios klajojančios tautos dalis į kurią jau šimtus metų žmonės kreipiasi ieškodami teisingiausių atsakymų meilės, karjeros, sveikatos ir kitais klausimais.

Šansų, kad taro kortos kelis kartus iškristų identiškai yra begalo mažai nes viena svarbiausių būrimo taro kortomis dalių yra kortų maišymas, daugelis būrėjų yra įsitikinę, kad maišančio kortas žmogaus pasąmonės energija įtakoja tai kaip kortos išsidėsto kaladėje, nors tiesa, ne visi būrėjai sutaria kas turi maišyti taro kortų kaladę, kai kurių manymų tai turėtų daryti tas žmogus kuris skaitys iškritusių kortų reikšmes.

Turbūt daugeliui besidominčių būrimais kyla tas pats klausimas, ar jie galėtų išmokti burti kortomis patys? Atsakymas yra – taip, visi norintys gali išmokti tai daryti, tiesiog pradžioje nereiktų tikėtis tikslių pranašysčių, jos ateina su laiku ir praktika. Kuo labiau gilinsitės į pasirinktos taro kortų kaladės simbolius ir reikšmes, tuo geriau ir tiksliau jas gebėsite interpretuoti. Todėl yra labai svarbu pradedant mokytis taro kortų paslapčių, išsirinkti tinkamą kortų kaladę ir skirti pakankamai laiko jų analizei. Rinktis siūlau intuityviai, leidžiant pasąmonei pačiai pasakyti kuri yra jums tinkamiausia.

Didysis arkanas

Didysis Arkanas susideda iš 22 taro kortų ir yra laikomas pagrindine kaladės sudedamąja dalimi. Šios kortos pasakoja gyvenimo istoriją, kuri prasideda nuo Kvailio ir užsibaigia visapusiška pilnatve su Pasaulio korta.

Sekdami šių kortų istorijas atrandame pažįstamas paraleles su savo gyvenimo etapais. Kiekviena korta moko specifinių gyvenimiškų pamokų. Dėl šio išskirtinumo, skaitymus/burimus kartais galima atlikti naudojant tik šios vienintelės arkanos kortas.

Skeptrai

Skeptrai siejami su ugnies elementu ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip įkvėpimu, aistra ir valios jėga. Tai energija pasižyminčios taro kortos dėl ko dar dažnai siejamos ir su planų kūrimu, iniciatyva ir ambicija. Blogosios pusės kurias dažniausiai parodo skeptrų taro kortos būtų beatodairiškumas ir neturėjimas tikslų.


Taurės

Taurės siejamos su vandens elementu ir paprastai būna susijusios su žmogaus emocijomis, pasąmone, kūrybiškumu ir intuicija. Jos dažniausiai atkreipia dėmesį į žmogaus santykius, tiek su aplinkiniais tiek su pačiu savimi. Blogosios savybės kurias atskleidžia šios taro kortos dažniausiai būna – nekontroliuojamos emocijos, prisifantazavimas ir atotrūkis nuo tikrojo aš.

Kardai

Kardų taro kortos siejamos su oro elementu ir kaip taisyklė būna susijusios su intelektu, logika, ambicija, komunikacija, konfliktu ir tiesa. Šių taro kortų skaitymuose dažnai akcentuojama intelekto ir proto galia, kuri kaip ir kardų ašmenys, gali buti naudojami dvejopai – gėriui arba blogiui, pagalbai arba kenkimui. Blogosios savybės kurias atskleidžia šios kortos – šiurkštumas, empatijos trūkumas ir užgaulumas.

Monetos

Monetų taro kortos siejamos su žemės elementu ir kaip taisyklė susijusios su materialinėmis ir kitomis žemiškomis gerybėmis. Nor greičiausiai didžioji dalis visų pagalvos, kad tai susiję išskirtinai su finansine mūsų gyvenimo dalimi, tačiau tai yra tik iš dalies teisa. Tai taip pat susiję su saugumo jausmu, stabilumu, sveikata ir klestėjimu. Skaitymuose monetų taro kortos atkreipia dėmesį į ilgalaikę ateitį, karjerą, dosnumą, namus, verslus ir troškimus. Negatyvi šių taro kortų pusė susijusi su godumu, pavydu, šykštumu ir nežabota ambicija siekiant tikslų bet kokia kaina.