Taro kortos

Didysis arkanas

Didysis Arkanas susideda iš 22 taro kortų ir yra laikomas pagrindine kaladės sudedamaja dalimi. Šios kortos pasakoja gyvenimo istoriją, kuri prasideda nuo Kvailio ir užsibaigia visapusiška pilnatve su Pasaulio korta.

Sekdami šių kortų istorijas atrandame pažįstamas paraleles su savo gyvenimo etapais. Kiekviena korta moko specifinių gyvenimiškų pamokų. Dėl šio išskirtinumo, skaitymus/burimus kartais galima atlikti naudojant tik šios vienintelės arkanos kortas.

Skeptrai

Skeptrai siejami su ugnies elementu ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip įkvėpimu, aistra ir valios jėga. Tai energija pasižyminčios taro kortos dėl ko dar dažnai siejamos ir su planų kūrimu, iniciatyva ir ambicija. Blogosios pusės kurias dažniausiai parodo skeptrų taro kortos būtų beatodairiškumas ir neturėjimas tikslų.

Taurės

Taurės siejamos su vandens elementu ir paprastai būna susijusios su žmogaus emocijomis, pasąmone, kūrybiškumu ir intuicija. Jos dažniausiai atkreipia dėmesį į žmogaus santykius, tiek su aplinkiniais tiek su pačiu savimi. Blogosios savybės kurias atskleidžia šios taro kortos dažniausiai būna – nekontroliuojamos emocijos, prisifantazavimas ir atotrūkis nuo tikrojo aš.

Kardai

Kardų taro kortos siejamos su oro elementu ir kaip taisyklė būna susijusios su intelektu, logika, ambicija, komunikacija, konfliktu ir tiesa. Šių taro kortų skaitymuose dažnai akcentuojama intelekto ir proto galia, kuri kaip ir kardų ašmenys, gali buti naudojami dvejopai – gėriui arba blogiui, pagalbai arba kenkimui. Blogosios savybės kurias atskleidžia šios kortos – šiurkštumas, empatijos trūkumas ir užgaulumas.

Monetos

Monetų taro kortos siejamos su žemės elementu ir kaip taisyklė susijusios su materialinėmis ir kitomis žemiškomis gerybėmis. Nor greičiausiai didžioji dalis visų pagalvos, kad tai susiję išskirtinai su finansine mūsų gyvenimo dalimi, tačiau tai yra tik iš dalies teisa. Tai taip pat susiję su saugumo jausmu, stabilumu, sveikata ir klestėjimu. Skaitymuose monetų taro kortos atkreipia dėmesį į ilgalaikę ateitį, karjerą, dosnumą, namus, verslus ir troškimus. Negatyvi šių taro kortų pusė susijusi su godumu, pavydu, šykštumu ir nežabota ambicija siekiant tikslų bet kokia kaina.